Pro^GE
 • Fizibilite – Master Plan – Design Brief (Tasarım İhtiyaç Programı)

  Proje yönetimi pratiğinde “Yapım Öncesi” hizmetlerinin önemi daha önce vurgulanmıştır. Bu çerçevede bu dönemin ilk adımlarından olan Master Plan, Fizibilite ve Tasarım İhtiyaç Programı çalışmaları özel önem taşımaktadır. Bu anlamda Pro^GE kardeş şirketi INNOCENT (www.innocent.com.tr) ile bu çalışmaların olması gereken olgunlukta yapılması için yoğun bir çaba göstererek destek vermiştir.

  Pro^GE’nin gelecek hedeflerinin başında, değer yaratan ve çok kısıtlı olan kaynaklarımızın israfını hedefleyen Master Plan ve Fizibilite Çalışmaları yeteneğini sürekli geliştirilmesi gelmektedir.

  Örnek çalışmalarımız:

  Doha Katar Kültür Merkezi Tasarım Programı
  Kartal Kentsel Dönüşüm
  Galataport Fizibilite Çalışmaları
 • Maliyet Modelleri ve Yönetimi

  Maliyet Yönetimi doğru kurgulanmış “Maliyet Modelleri” ile başlayan ve belirlenen modelin sistematiği izlenerek yürütülen bir yönetim faaliyetidir. Pro^GE Maliyet Yönetimi çalışmalarını güncel kategorik maliyet bilgilerinin yanında geniş deneyiminin kazandırdığı zengin arşiv bilgilerinin verilerinden yaralanarak yapar.

  Pro^GE Maliyet Modelleme ve yönetim çalışmalarını Türkiye’de sürdürdüğü çalışmaların yanında Londra Merkezli RLB’nin www.rlb.com Avrupa işbirliği ağının Türkiye sorumlusu olarak uluslararası projeler bünyesinde de sürdürmektedir.